Total Look – rozwiązujemy modowe zagadki

Total Look to inaczej stylizacja od stóp do głów w jednej tonacji kolorystycznej. Wbrew pozorom taki zabieg nie jest ryzykowny, pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy dodatki, które przerwą jednolitą fakturę stroju.

Total Look to obowiązkowa propozycja projektantów podczas pokazów mody. Na taką stylizację składa się najczęściej jedno lub kilkuelementowy strój. Ważne aby poszczególne części były wykonane w tej samej jednolitej kolorystyce. „Monotonia” stroju przerywana jest np. poprzez cieliste rajstopy, nienawiązującą do ogólnej kolorystyki torebkę lub inne dodatki. Total Look to także jednolita sukienka, biała, grantowa lub w innych odcieniach. Na pokazach mody można także spotkać taką stylizację w wersji dżinsowej. Połączenie modnych skórzanych czarnych spodni ze skórzaną kurtką w tym samym kolorze sprawdzi się, jeżeli strój wzbogacą cieliste rajstopy lub podkolanówki. Total Look może wystąpić także w wersji zestawienia ze sobą różnych materiałów np. skóry i dzianiny. Jednak ważne aby były one w identycznym kolorze i odcieniu.

Bardzo ciekawy przykład Total Look pojawił się na tegorocznym pokazie marki Mulberry. Zestawienie dzianinowej czarnej, bufiastej kurteczki wraz ze spodniami o prostych nogawkach z cętkowanym wzorem w tym samym kolorze to idealne połączenie wszystkich obecnych modowych trendów. Czerń przebija jedynie ciemna zieleń skórzanej małej torebki w roli uzupełnienia tej stylizacji. Total Look to zdecydowanie silny trend w tym sezonie. Szczególnie imponująco wygląda kiedy motywem przewodnim jest jasny lub jaskrawy kolor np. biel lub granat. Do takiej stylizacji najbezpieczniej jest dobrać dodatki w identycznym kolorze.