Motywy zwierzęce królują także w tym sezonie!

Dawniej ubrania w panterkę czy zebrę kojarzyły nam się delikatnie rzecz ujmując …z tandetą. Jednak to już dawno odeszło do lamusa. Zwierzęce wzory opanowały najbardziej prestiżowe pokazy mody na świecie. Ten sezon także należy do nich!

Nie tylko zebra i lwie cętki ale także gepard i żyrafa. Kolejne dzikie zwierzęta stają się inspiracją dla projektantów mody. Hitem są szczególnie rajstopy w cętki w odcieniu beżu lub brązu. Projektanci eksperymentują nie tylko z rodzajem cętek ale także z zestawieniem tych samych deseni w różnych kolorach i rozmiarach. Lamparcią, drapieżną spódnicę idealnie złagodzi delikatny, dzianinowy sweter. W połączeniu z okalającym talię paskiem, stworzymy praktyczną stylizację do pracy. Zwierzęce motywy występują także w nowych, odważnych kolorach i zestawieniach. Przykładem może być ciemno-czerwona sukienka w panterkę i futrzane dodatki w jaskrawej kolorystyce. Taki zestaw można połączyć ze sportowymi butami. Tradycyjne skórzane spodnie także zyskały nowy zwierzęcy look. Utrzymane nadal w ciemnej tonacji, ale wyposażone w zwierzęce desenie zyskały nowy, drapieżny pazur. Zwierzęce motywy projektanci łączą także z innym silnym trendem tego sezonu – modą na ubrania i dodatki imitujące fakturę metalu.

Zestawienie cętek i metalicznej powierzchni materiału tworzy idealną kombinacje na stylizację sylwestrową. Cętki są wyjątkowo uniwersalne. Czarno-biały wzór doskonale komponuje się z innym ważnym trendem tego sezonu-plastikiem. Plastikowe torebki i płaszcze wkroczyły na modowe podium już latem, jednak można śmiało przedłużyć ich 5 minut także w nadchodzącym sezonie. Projektanci tak robią. Zwierzęce motywy są na tyle elastyczne, że można stworzyć z nich zarówno bardzo krzykliwą jak i stonowaną stylizacje, wszystko zależy od naszej wyobraźni, wyczucia stylu i temperamentu.