Najważniejsze modowe trendy w sezonie jesień – zima 2013/2014

Sezon jesień zima 2013/2014 można śmiało uznać za otwarty. Warto przyjrzeć się trendom, które będą królowały tej zimy. Idealnie połączył je ze sobą Christopher Bailey w kolekcji marki Burberry.

Wydawać by się mogło, że trudno jest połączyć ze sobą teoretycznie skrajne trendy w modzie. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na projekty marki Burberry. Podczas pokazu, który odbył się na początku tego roku zaprezentowano m.in. brązowy płaszcz z rzędowymi guzikami. Co w tym niezwykłego? Otóż to, że płaszcz miał jako ekscytujący dodatek, plastikowe rękawy i kołnierz. Ponadto był przepasany paskiem imitującym metal. Wszystko to zostało utrzymane w brązowo-złotej tonacji kolorystycznej. Te trzy elementy złożyły się na zestawienie najważniejszych trendów tego sezonu: metaliczne dodatki i faktury, Total Look oraz plastic jako materiał, wykorzystywany nie tylko do wzbogacenia całej stylizacji ubioru, ale także jako podstawowy materiał, z którego wykonane są akcesoria. W tym przede wszystkim małe torebki-kopertówki.

W tej konkretnej stylizacji nie zabrakło jeszcze jednego ważnego tegorocznego trendu mianowicie: zwierzęcych motywów. Cętki geparda pojawiły się jako wzór na butach. Wszystko oczywiście w jednej gamie kolorystycznej. Najważniejsze trendy sezonu w jednym stroju. Ciekawą prepozycją są także półprzezroczyste, wykonane z syntetycznej lub imitującej syntetyczną tkaniny – spódnice za  kolano. Projektant podkreślił także jeszcze jeden bardzo ważny tegoroczny trend czyli burgund. Kolor ciemnego, czerwonego wina pojawił się m.in. w stylizacji Total Look, jako element dwuczęściowego stroju: eleganckiej koszuli oraz półprzezroczystej, plastikowej spódnicy za kolano.