Parka ze skórzanymi rękawami jako hit sezonu jesień-zima 2013/2014

O niektórych trendach w modzie zwykli śmiertelnicy lub modowi ignoranci dowiadują się nie z mediów tylko… chodząc po ulicach.

Z pewnością to wystarczy, żeby zauważyć jaki rodzaj okrycia wierzchniego jest hitem tego sezonu. W przypadku płaszcza lub parki z czarnymi, skórzanymi rękawami jest to o tyle prostsze, że wyjątkowo wyrazisty wzór i krój „rzuca się w oczy”. Rękawy mogą imitować skórę lub być pikowane. Jednak prawie zawsze są czarne. Same płaszcze występują przede wszystkim w kolorach khaki, beżach, czerwieniach i zieleniach. Hitem tego sezonu jest połączenie czarnych skórzanych rękawów z burgundem, czyli ciemną czerwienią. Płaszcze i parki mogą być zarówno krótkie jak i długie. Prym zdecydowanie wiodą w tym sezonie te sięgające za kolano. Wypełnione w środku futerkiem, z kołnierzem lub z kapturem – łącza je czarne, skórzane rękawy.

Parka idealnie komponuje się z wysokimi czarnymi kozakami lub botkami. Taka stylizację uzupełnią już tylko jasne dżinsy i ewentualnie torebka w stylu boho. Bardzo ciekawie ze skórzanymi rękawami prezentuje się dzianina, szczególnie w kolorze szarym. Prosty krój płaszcza sprawia, że jest to bardzo nowoczesna i elegancka stylizacja mimo mocnego akcentu. Dla urozmaicenia całego kroju i fasonu, projektanci wprowadzają kolory przełamujące jednolitą kolorystykę rękawów np. dodając kolor wiodący mniej więcej po środku na całej długości ramienia płaszcza. Płaszcze i parki ze skórzanymi rękawami spotkamy także w wersji moro. Połączenie czarnych rękawów z jednym, dominującym kolorem wkracza także powoli do świata dzianin. Możemy spotkać na przykład swetry wykorzystujące ten niezwykle popularny w tym sezonie motyw.