Metaliczny szyk wkracza do świata mody

Metaliczne tkaniny i zdobienia pojawiają się na pokazach mody wielu projektantów, potwierdzając jeden z najważniejszych trendów w obecnym sezonie.

Metalowe paski, zdobienia i klamry w torebkach to jedynie niewielkie akcenty podkreślające wkroczenie metalicznego trendu do świata mody w tym sezonie. Projektanci nie ograniczyli się jedynie do pojedynczych elementów garderoby imitujących metal, ale tworzą całe, kompletne stroje oparte na fakturze i imitacji tego materiału. Nie bronią się także przed Total Look w tym wydaniu. Zdecydowanie dominuje kolor metaliczny, jednak pojawia się także złoto i miedź. Metaliczny trend idealnie współgra z innym hitem tego sezonu-motywami zwierzęcymi. Widać to szczególnie w gamie akcesoriów: torebek i butów przygotowanych na ten sezon. Metaliczne buty i plecaki nie dziwią już tak bardzo. Obserwatorzy mody uważają, że ten styl ma w dużej mierze charakter futurystyczny.

Można zaobserwować także łączenie ze sobą różnych metali: srebra i złota. Podobnie jak w poprzednim sezonie także w tym pojawił się materiał imitujący miedź. Jednak teraz można go spotkać w wersji Total Look czyli kompletny, jednolity look od stóp do głów. Projektanci próbują wyjść poza kanon wąskiego obszaru w jakim dominował ten styl – czyli kolekcji sylwestrowych i galowych. Złagodzenie metalicznego charakteru i różnorodność jaką oferują obecne kolekcje pozwalają na wkraczanie tego trendu także do codziennej, bardziej użytkowej przestrzeni. Metaliczny trend pojawiał się już we wcześniejszych latach, szczególnie w roku ubiegłym. Jednak wtedy prym wiódł przede wszystkim kolor złoty. Ten sezon zdecydowanie należy do srebra i miedzi.