Modne japonki 2022

japonkiJaponki – małe, niepozorne klapki, które swoim nieodpartym urokiem podbiły serca milionów ludzi na całym świecie są obecnie w powszechnym użytku. Nosi je każdy nie zależnie od płci, wieku czy stanu materialnego. Możemy je zobaczyć zarówno w garderobie znamienitych celebrytek i celebrytów jak również na nogach „szarego” obywatela. Czemu zatem zawdzięczają swoją popularność?

Japonki to mimo wszystko bardzo wygodne i uniwersalne buty. Mogą być noszone zarówno jako obuwie zabezpieczające nas przed parzącym piaskiem na plaży jak również w momencie kiedy wybieramy się w lecie do miasta. Nie liczy się tutaj również fakt czy noszone są zarówno w formie kobiecego obuwia, męskich butów na lato jak i dziecięcych klapków.

Buty te w zależności od tego dla jakiej grupy są przeznaczone różnią się znaczącą i posiadają odmienne, charakterystyczne cechy mogąca powodować, że poczujemy się jak wyjątkowy klient. Męskie japonki nie wyróżniają się zbytnio pomiędzy sobą. Są pozbawione dodatkowych aplikacji, fantazyjnych kolorów i wzorów jak również dodatkowego podwyższenia podeszwy. Są one zazwyczaj jednolitego koloru, ewentualnie dwóch i są dodatkowo ozdobione wzorem typu tribal co jest w pełni zrozumiałe ze względu na to, że przeznaczone są stricte dla Panów.

Damskie japonki natomiast posiadają o wiele większy asortyment ponieważ są one przeznaczone dla Pań, które posiadają w swojej garderobie zdecydowanie więcej niż jedną parę butów na lato. Jest to spowodowane modą, która również określa trendy w dziedzinie obuwniczej i między innymi definiują jakie japonki będą najmodniejsze w danym sezonie letnim. Pojmowanie japonek, w przypadku damskiego obuwia, jako jedynie klapków jest błędne. Japonki możemy spotkać w różnych wersjach i „wydaniach” między innymi jako seksowne obuwie wieczorowe, wygodne sandałki z paskami rzemieni czy ozdobione kawałkiem materiału na kostce. Są one idealnym dodatkiem do każdej kreacji ponieważ występują w każdej znanej paniom odmianie i mogą być swobodnie dopasowane do indywidualnych preferencji.

Japonki to jednakże nie tylko moda i styl. Wśród tych butów możemy również znaleźć zdrowe dla stóp obuwie, które ma na celu dbanie o poprawną postawę i układ nogi. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających wady typu płaskostopia lub dla takich, którzy ” wolą zapobiegać niż leczyć”. Ze względu na swój charakter mogą być one jednak dużo droższe od klasycznych japonek noszonych przez większość z nas.