Jak zapuszczać grzywkę?

wsowkaMasz już dość swojej grzywki? Chcesz odświeżyć swoją fryzurę? Najlepszym sposobem na zmianę swojego wizerunku jest przedłużenie włosów lub ich zapuszczenie. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to prosta sprawa, szczególnie jeśli grzywka i włosy są bardzo krótkie.

Naturalny proces wydłużania włosów przebiega w kilku fazach:

I Faza – wzrost łodygi włosowej, który trwa od trzech do siedmiu lat.

II Faza – zanika brodawka włosowa, czego efektem jest zatrzymanie wzrostu włosa, co trwa od jednego do dwóch tygodni.

III Faza – włos wysuwa się z mieszka włosowego i wypada, co trwa od dwóch do trzech miesięcy.

UWAGA! Każdego dnia Twoje włosy się wydłużają – miesięcznie można zauważyć wydłużenie włosów o około jeden centymetr. Pamiętaj jednak, że aby proces wydłużania włosów przebiegał prawidłowo, niezbędna jest prawidłowa dieta, która jest bogata w cynk, żelazo, miedź, krzem, siarkę oraz witaminy: A, B i E.

Szczególnie trudno jest zapuścić grzywkę, ponieważ kiedy zaczyna się ona wydłużać, robi się niepraktyczna i może zacząć Ci po prostu przeszkadzać (niestety w większości przypadków, nie da jej się przedłużyć). Jak sobie poradzić z niesforną grzywką, która co rusz wpada do oczu? Najlepszym sposobem jest nauczenie się kilku sposobów upinania grzywki.

Aby przyspieszyć wzrost włosów, warto zastosować kilka sprawdzonych metod. Po pierwsze, podczas mycia włosów, warto masować skórę głowy, ponieważ w ten sposób pobudzasz ukrwienie skóry, a to owocuje dodatkowymi składnikami odżywczymi dostarczanymi włosom. Dodatkowo warto również stosować specjalnie preparaty mające na celu przyspieszanie wzrostu włosów oraz zapobieganie ich wypadaniu.

Nie wolno zapominać również o regularnym podcinaniu włosów (co najmniej raz na trzy tygodnie), w ten sposób Twoje włosy zawszę będą wyglądały pięknie i świeżo.

Na koniec, pamiętaj by nie oszczędzać na dodatkach do włosów. Spinki, wsuwki, ozdobne grzebienie, igły fryzjerskie, opaski, bandany…

Tutaj możesz kupić profesjonalne krzesła fryzjerskie.