Jak dobrać suknię ślubną do typu sylwetki?

sylwetkiDobranie sukni ślubnej do typu sylwetki nie jest rzeczą prostą. Bardzo ważne jest, aby wybrać kreację, która podkreśli to, co jest najkorzystniejsze w danej figurze i ukryje ewentualne mankamenty. Dowiedz się jak dobrać idealną suknię ślubną do swojej sylwetki i wyglądać olśniewająco tego szczególnego dnia w Twoim życiu.

Sylwetka typu klepsydra

Kobietę o figurze typu klepsydra charakteryzuje bardzo zgrabne wcięcie w talii oraz podobne wymiary ramion i bioder. Jeśli Twoja sylwetka to klepsydra musisz nauczyć się jak podkreślać swoje kobiece kształty. Najlepszą opcją będzie suknia z talią zaakcentowaną wstążką lub romantyczna kreacja ze spódnicą w kształcie bombki.

Sylwetka typu gruszka

Jesteś typem gruszki, jeśli Twoje biodra są szersze niż Twoje ramiona i biust. Aby dodać harmonii Twoim kształtom musisz odwrócić uwagę od zbyt szerokich bioder. Najlepsza do tego celu będzie suknia ślubna z ozdobnym gorsetem i szeroką spódnicą lub kreacja z krótkimi kimonowymi rękawkami.

Sylwetka typu odwrócony trójkąt

Kobietę o figurze typu odwrócony trójkąt charakteryzuje to, że jej ramiona są szersze niż biodra. W tym przypadku należy postarać się odwrócić uwagę od zbyt szerokich ramion. Suknia na grubszych ramiączkach lub z eleganckim bolerkiem, podobnie jak suknia bez ramiączek z szeroką marszczoną spódnicą, doskonale zharmonizuje Twóje kształty.

Sylwetka typu tuba

Jesteś typem tuby, jeśli Twój biust, talia i biodra mają podobne wymiary. Twoim zadaniem jest znalezienie sposobu, by stworzyć kobiece kształty. Najlepszym wyborem będzie elegancka „balowa” suknia z bardzo szeroką spódnicą, która stworzy wrażenie wciętej talii i sprawi, że biodra będą wyglądać bardziej kobieco. Równie dobrą opcją jest suknia ślubna w kształcie syreny.