Pierścionek symbolizujący miłość

pierscienMarzą o nim kobiety na całym świecie. Mowa oczywiście o pierścionku zaręczynowym, który wydaje się czasami bardziej upragnionym niż pojawiająca się później obrączka. Niejeden przyszły narzeczony ma problem z wybraniem odpowiedniego pierścionka. Powinien pasować do stylu jego wybranki, być piękny, ale także coś symbolizować. I tu z pomocą może przyjść zaprzyjaźniony jubiler, który wyjaśni znaczenie poszczególnych kamieni.

Od lat wśród biżuterii ślubnej królują diamenty i w pełni znajduje to poparcie w symbolice. To właśnie diament uznawany jest bowiem za najczystszy z kamieni. Próżno szukać w nim uszkodzeń, ubytków czy zanieczyszczeń, a zatem idealnie oddaje ideę małżeństwa. Zaraz za nim można by umieścić rubin. Co prawda jest mniej popularny, ale to on symbolizuje miłość i siłę. A zatem dla przyszłych małżonków jak znalazł. Dobrym wyborem może być także szafir, ponieważ jego wręczenie oznacza chęć zaproszenia obdarowywanej wybranki do związku opartego na wzajemnej sile dwóch osób.

Najwierniejsi sojusznicy kobiety

Ona należy do najbardziej poszukiwanych metali szlachetnych na całym świecie. Dawniej niedoceniana, używana na co dzień do zabezpieczenia domów, czy innych prozaicznych czynności, bywała nawet oceniana jako bezużyteczna i wyrzucana. Obecnie jest pilnie poszukiwana, a wielu jest w stanie płacić za nią kolosalne kwoty. On uznawany jest za najbardziej czysty kamień na świecie. Jest jedną z odmian węgla, co samo w sobie także brzmi zwyczajnie. A jednak zachwyca swoją elegancją, wytrzymałością, a przede wszystkim pięknem. Razem tworzą wymarzoną parę i właśnie przez pary są chętnie nabywane. Jak bowiem mężczyzna może lepiej wyrazić swoje uczucia niż za pośrednictwem diamentu otoczonego platyną (markową odzieżą – patrz casualshop.pl).

Razem symbolizują związek czysty i mocny, którego nie sposób zniszczyć, czy nawet podłamać. W przypadku zawierania związku małżeńskiego znaczenie symboli i tradycji jest ogromne, a zatem nie może dziwić tak ogromna popularność pierścionków wykonanych z platyny i zawierających w sobie diament.